Народна библиотека "Вељко Петровић"

Бачка Паланка

Serbian English German Hungarian Romanian Spanish
Зграда народне библиотеке "Вељко Петровић"
Биста Вељка Петровића
Дечије одељење Народне библиотеке "Вељко Петровић"
Одељење за одрасле Народне библиотеке "Вељко Петровић"

Лепе мисли

Сви знамо да уметност није истина. Уметност је лаж која нас тера да спознамо истину.

pikasoПабло Пикасо

Опширније: Лепе мисли

Препоручујемо

preporukaПрепорука библиотекара за велике и мале љубитеље писане речи...

Књиге за одрасле

Књиге за децу

Нове књиге

Опширније: Нове књиге

Из завичајне библиотеке

"Библиотека-књига-информација", назив је 14. Стручног скупа којег је у априлу организовало Друштво библиотекара Републике Српске.

Опширније: Стручни скуп

У уторак, 2. априла 2013. године, Народна библиотека „Вељко Петровић“ први пут је обележила Међународни дан дечје књиге

(ICBD – International Children's Book Day) који се од 1967. године обележава сваког 2. априла на рођендан данског писца, „краља бајки“, Ханса Кристијана Андерсена. На овај празник дечје књиге у целом свету се одржавају манифестације и програми са циљем да се укаже на важност дечје књиге, као и да се подстакне и развија љубав према читању.

Књига месеца

Блиц вести

• Априлски салон књиге

Од 18. до 26. априла НБ "Вељко Петровић" и удружени издавачи књига наше Општине, биће заступљени на АПРИЛСКОМ САЛОНУ КЊИГЕ И ART ESPO.

Опширније...
  • Стручни скуп

У Требињу се 16-17. априла одржава Стручни скуп библиотекара под називом "Усклађивање потреба и могућности у савременом библиотекарству". Ковиљка Добрић, директор наше Библиотеке излагаће рад под називом  Улога библиотеке и значај библиотекара у образовно - научном процесу.