Народна библиотека "Вељко Петровић"

Бачка Паланка

Serbian English German Hungarian Romanian Spanish
Зграда народне библиотеке "Вељко Петровић"
Биста Вељка Петровића
Дечије одељење Народне библиотеке "Вељко Петровић"
Одељење за одрасле Народне библиотеке "Вељко Петровић"

Лепе мисли

safonКњиге су као огледала: у њима видиш само оно што већ постоји у теби.

Карлос Руис Сафон

Опширније: Лепе мисли

Препоручујемо

boekstapel Препорука библиотекара за велике и мале љубитеље писане речи...

Књиге за одрасле

Књиге за децу

Нове књиге

Опширније: Нове књиге

Из завичајне библиотеке

Зборник радова "Паланачка прича" у издању Центра традиционалне културе и уметности "Коста Абрашевић" из Бачке Паланке, настао је као резултат рада на пројекту "Културна мрежа југоисточне Европе", "чува " и причу Завичајног одељења.

Опширније: Паланачка прича

У уторак, 2. априла 2013. године, Народна библиотека „Вељко Петровић“ први пут је обележила Међународни дан дечје књиге

(ICBD – International Children's Book Day) који се од 1967. године обележава сваког 2. априла на рођендан данског писца, „краља бајки“, Ханса Кристијана Андерсена. На овај празник дечје књиге у целом свету се одржавају манифестације и програми са циљем да се укаже на важност дечје књиге, као и да се подстакне и развија љубав према читању.

Књига месеца

lisac

Јун

Блиц вести

• Промоција књиге Драгутина Бега

У башти НБ "Вељко Петровић", у четвртак  22. јуна  одржаће се промоција збирке поезија завичајног аутора Драгутина Бега под називом  "Научио ме отац". Поред аутора о књизи ће говорти и Љиљана Ћумура, уредница књиге. Програм почиње у 19 часова, а стихове ће казивати Оља Нађ, Ненад Еречковић и аутор.