Народна библиотека "Вељко Петровић"

Бачка Паланка

Serbian English German Hungarian Romanian Spanish
Зграда народне библиотеке "Вељко Петровић"
Биста Вељка Петровића
Дечије одељење Народне библиотеке "Вељко Петровић"
Одељење за одрасле Народне библиотеке "Вељко Петровић"

Лепе мисли

Ако си се упутио према циљу, почео да застајкујеш и каменом гађаш сваког пса који на тебе лаје, никадаdostojevski нећеш стићи на циљ.    Ф.М.Достојевски

Опширније: Лепе мисли

Препоручујемо

boekstapel Препорука библиотекара за велике и мале љубитеље писане речи...

Књиге за одрасле

Књиге за децу

Нове књиге

Опширније: Нове књиге

Из завичајне библиотеке

"Библиотека-књига-информација", назив је 14. Стручног скупа којег је у априлу организовало Друштво библиотекара Републике Српске.

Опширније: Стручни скуп

У уторак, 2. априла 2013. године, Народна библиотека „Вељко Петровић“ први пут је обележила Међународни дан дечје књиге

(ICBD – International Children's Book Day) који се од 1967. године обележава сваког 2. априла на рођендан данског писца, „краља бајки“, Ханса Кристијана Андерсена. На овај празник дечје књиге у целом свету се одржавају манифестације и програми са циљем да се укаже на важност дечје књиге, као и да се подстакне и развија љубав према читању.

Књига месеца

Мај

Блиц вести

• Летње радно време

НБ"Вељко Петровић" у току јула и августа радиће по летњем режиму  од 7.00-14.00 часова. Суботом од 8.00 до 14.00 часова.

• Концерт у дворишту

02. јула у дворишту Библиотеке, одржаће се концерт чланова Клуба класичне гитаре "Акорд" и њихових гостију. Програм почиње у 20,00 часова, a улаз је слободан.