Библиотекари аутори публикација на завичајне теме

У Библиотеци „Вук Караџић”, у Пријепољу, 5. јула 2024. године, одржан је X округли сто завичајних одељења под називом „Библиотекари аутори публикација на завичајне теме”. Као и ранијих година у раду Округлог стола учествовали су библиотекари из Србије, Босне и Херцеговине и Црне Горе.
Циљ ове платформе је да библиотекари (аутори) представе књигу која је резултат њиховог библиотечког истраживања и библиотечког виђења одрeђених завичајних тема.
Виши дипломирани библиотекар Драгана Петрић говорила је о публикацију „Штампарска делатност у паланачким општинама: 1882-1946”, која је резултат коауторског рада са Николом Миливојевићем, МА историје. Рецезенти ове књиге су др Небојша Кузмановић, др Жарко Димић и  Душанка Папић, виши дипл. библиотекар.
На X округлом столу завичајних одељења у Пријепољу своје публикације на завичајне теме представили су библиотекари из Крагујевца, Сарајева, Смедерева, Бора, Бачке Паланке, Врања, Краљева, Београда и Пријепоља.