Од папира до књиге

У четвртак, 4. маја, Дечије одељење Народне библиотеке „Вељко Петровић“ посетили су малишани из Вртића „Пчелице“ заједно са својим васпитачицама Јеленом Јовић и Биљаном Вучковић. Посета је реализована у оквиру њиховог пројекта „Од папира до књиге“. На који начин настаје папир? Како се праве књиге? Како се „рађају“ приче?  На ова и још многа друга питања, одговоре, заједно са децом, покушала је да пронађе библиотекарка Борислава.

А шта се дешава када се књига „разболи“, поцепају странице или корице? Да би сазнали истину, у помоћ је прискочио чика Јоца, књиговезац у библиотеци. Пун љубави према свом послу, а и према деци, Јоца је стрпљиво објашњавао на који начин и уз помоћ којих алата „лечи“ књиге.

Дружење је окончано новим идејама за наставак сарадње.