Књига осмех чува

Огранак у Товаришеву угостио је децу из забавишта са васпитачицом Далијом Кнежевић. По жељи предшколаца, библиотекарка Лидија Шормаз је издвојила и прочитала деци сликовницу „Пепа код зубара“ и енциклопедију „Здравствена читанка“. На креативан и забаван начин деца су учила о лепоти и здрављу зуба, а све са циљем да се код малишана на време развије свест о култури и хигијени зуба. Поред читања и  разговара, деца су од хартије направила „осмех злата вредан.“

Светски дан поезије био је прилика и леп разлог за још једно дружење кроз креативно- интерактивну радионицу у овом огранку. Ученицима другог разреда, који су учитељицама Живкицом и Исидором посетили библиотеку у Товаришеву, библиотекарка је читала поезију Љубивоја Ршумовића. Кроз Ршумове риме о лепоти и чистоти осећања детета, игри, срећи и љубави, дивном ванвременском поезијом, свако дете је могло да препозна себе, друге људе и да заиста ужива кроз игру речи и стихова.