Обележен Европски дан језика

Огранак  Библиотеке „Јован Протић“ у Товаришеву обележио је Европски дан језика. Библиотеку су посетила деца из забавишта и тиме започели јесења дружења. Библиотекарка Лидија Шормаз, васпитачице Далија Кнежевић и Љубица Субић одабрале су да предшколцима читањем представе једну  европску бајку.
Нова бајка „Жабац краљевић“ одушевила је малишане. Гости су уживали, али и научили нешто ново пошто је већина њих  први пут чула причу о зачараном жапцу. Други део радионице био је посвећен личном доживљају и импресијама које су доживљени читањем и боравком у библиотеци. Малени гости су кроз цртеж и лепљењем хартије у боји још једном „испричали“ бајку.
Библиотека је и овом радионицом показала да је место где деца уживају и при томе имају прилику да усвајају знања која ће им бити важан ослонац на путу њиховог интелектуалног и духовног раста.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.