Промоција књиге др Пецеља

У петак, 11. октобра у Народној библиотеци „Вељко Петровић“ пред  многобројним посетиоцима одржана је промоција књиге  академика Милована Р. Пецеља „Херцеговина- земља песника“.

Промоцију је отворила Жељка Милошев, председница Друштва чланова Матице српске у Бачкој Паланци. Присутне је поздравио  и директор библиотеке Миладин Зорић, док је модератор промоције, Јелена Ракић, професорка књижевности представила  госте који су сваки из свог домена говорили о писцу и његовом стваралаштву.  Професор доктор Јова Радош  присетио се заједничких школских  дана и цртица из каснијех сусрета  са професором Пецељом. Др Војо Ковачевић је говорио о структури ауторових дела,  док је професор др Јован Јелић  исцрпно анализирао садржај ове занимљиве публикације.  Присутним се обратио и аутор говорећи о  својим друговима о којима је писао у књизи и Херцеговцима уопште. Уметнички програм употпунио је гост вечери Александар Јањић који је говорио је своју песму „Љубим камен земље“, док је професор Радош  присутној публици показао и своју умешност  појања уз гусле.